Maturzysto, zapisz się na Darmowe Korepetycje Matematyczne!

Darmowe_Korepetycje_MatematyczneRuszyły zapisy na Darmowe Korepetycje Matematyczne. Tegoroczna edycja zajęć odbędzie się aż w 4 miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach oraz Krakowie. Maturzyści będą mogli w ciągu czterech weekendów powtórzyć najistotniejszy materiał, wymagany podczas egzaminu dojrzałości z matematyki.

MegaMatma jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zawsze wspieramy  inicjatywy, dzięki którym młodzież może dobrze przygotować się do matury z matematyki.

Zajęcia poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Spotkają się oni z uczniami podczas 16 wykładów, zorganizowanych na uczelniach wyższych. Wspólnie opracują zagadnienia takie, jak: wielomiany i funkcje wymierne, ciągi liczbowe, funkcje trygonometryczne, stereometria, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa.

To już piąta edycja Darmowych Korepetycji Matematycznych. Co roku obserwujemy wyniki matur z matematyki, dogłębnie je analizujemy i na tej podstawie przygotowywane są materiały na kolejne zajęcia. Staramy się pomóc uczniom osiągnąć jak najwyższy poziom wiedzy i umiejętności tak, by egzamin dojrzałości z matematyki nie stanowił dla nich żadnego problemu. Wykładowcy pokazują jak zrozumieć pewne zagadnienia i niejako uczą jak się uczyć – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu.

Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 16 marca w sobotę równocześnie we wszystkich 4 miastach. Kolejne terminy to: 22 marca – Kraków, 23 marca – Warszawa, Katowice, Poznań, oraz 20 i 27 kwietnia – wszystkie miasta.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziałem Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Na Darmowe Korepetycje Matematyczne można zapisać się na stronie Kalkulatory

Zapraszamy wszystkich maturzystów do nauki z autorskich arkuszy maturalnych MegaMatma na poziom podstawowy i poziom rozszerzony. Każde zadanie jest w pełni rozwiązane i dokładnie wyjaśnione.